Izbovky
Život

Pokojovky u nás doma

Pokojovky sú predajný festival venovaný izbovým kvetom. Ako už samotný názov napovedá, ich domov je u našich českých susedov. Prvýkrát sa konali v Prahe – v urban spote Vnitroblock, o ktorom som písala aj na Travelissime. Tam som ich nestihla, no hneď, ako som zaregistrovala, že v jednu júlovú sobotu prídu aj do Bratislavy, boli v mojom kalendári.

Výlet za Pokojovkami sme spojili s klasickou ochutnávkou miestneho streetfoodu. Cez hotdog a pulled pork v NYC Corner, najlepšiu pizzu v Bratislave v Basilicó až po nedeľné raňajky v Žufani a koláčik v Pán Králiček Priestor. Keď sa Tomáš prekoná, napíše vám bratislavský foodtrip bedeker. Zatiaľ u nás nájdete ten pražský.

Pokojovkám poskytla priestor Kapsula Pop up Studio v priestoroch Nu Spiritu – v Bless na Medenej. Na pár metroch štvorcových ste si mohli kúpiť knihy o botanike, kytice z rezaných kvetov, črepníkové izbovky a doplnky, vymeniť si odrezky s ostatnými pestovateľmi či absolvovať workshop s výrobou macramé kvetináčov.

Nás dostali Riasogule od Anet – a tak máme doma 2 – jedna sa volá Chlpatá a druhá Guľa. Profilovku im urobil môj Tomáš.

Riasogule

A, samozrejme, nemohli sme tam nechať črepník z betónu od Luloface, o ktorých som básnila ešte počas práce v Záhradkárovi. Vyrába ich šikovná Zuzana. Pozrite si jej instagram.

Hoci máme doma tri mačky, ktoré sú nadšené záhradkárky, izbovkám sa u nás darí relatívne dobre. Inšpirovala som sa naším výletom v Štokholme. Hostiteľ David s priateľkou v Airbnb byte pestovali bylinky, muškáty, brečtany, orchidey a všetko možné na okenných parapetoch. Nejak tak, ako vidíte na úvodnej fotke v článku. Tak, že sa okná pomaly nedali otvoriť. Jednoducho mestská džungľa. A pre mňa láska na prvý pohľad.

Tak sa Davidovmu bytu pomaly snažím priblížiť, množím, nakupujem a presádzam. A aktuálne zháňam Pileu. Nemáte?

P.S.: Ak sa náaahodou chystáte do Štokholmu, pozrite si aj tento byt, aha. 

Skús aj toto

Žiadne komentáre

    Tvoj text